Jak powinni zachować się mieszkańcy Dębicy i powiatu dębickiego w przypadku podejrzenia u siebie zarażenia koronawirusem SARS CoV-2?

  

Jeżeli Ktoś z Państwa wrócił z zagranicy lub miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem i ma przynajmniej jeden z takich objawów jak: wysoka gorączka powyżej 38 stopni, kaszel i duszności to powinien telefonicznie skontaktować się  ze swoim lekarzem rodzinnym lub Stacją Sanitarną Epidemiologiczną w Dębicy pod nr telefonu 14 680 93 70, tel. komórkowy 604 871 272 alboz Oddziałem Zakaźnym dębickiego Szpitala pod nr telefonu  14 680 84 08

W żadnym wypadku nie należy udawać się bezpośrednio na SOR do dębickiego szpitala lub do Przychodni Lekarskiej działającej w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Chorzy z podejrzeniem zakażenia koronawirusem oczekują na wyniki na Oddziale Zakaźnym Szpitala w Dębicy. Badania wykonywane są w Laboratorium Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Jeżeli wynik badania jest dodatni, co oznacza, że pacjent jest zarażony wirusem SARS COV-2 i jego stan jest ciężki lub średnio-ciężki to zwykle takie osoby są hospitalizowane w Szpitalu Zakaźnym w Łańcucie. Wszystkie osoby które miały kontakt z chorym zarażonym wirusem SARS CoV -2 muszą odbyć obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Podczas kwarantanny nie wolno wychodzić z domu, ani kontaktować się ze znajomymi.

Policja kontroluje wszystkich którzy mają nałożony obowiązek odbycia kwarantanny. Apelujemy do mieszkańców Dębicy i powiatu dębickiego, aby w miarę możliwości pozostali w domach i unikali nawet niewielkich spotkań towarzyskich. Powinniśmy także bardzo często myć ręce, najlepiej ciepłą wodą z mydłem lub używać żelów antybakteryjnych.

Jeżeli już musimy opuścić mieszkanie lub dom to miejscach publicznych starajmy się nie dotykać klamek i innych przedmiotów z którymi na co dzień mogą mieć kontakt inni ludzie. Na temat zagrożenia koronawirusem informujemy Państwa na bieżąco na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR zarówno w Internecie, jak też w sieci kablowej Multimedia Polska S.A.

NAWET JEŻELI CZUJESZ SIĘ DOBRZE POZOSTAŃ W DOMU NIE WYCHODŹ I NIE SPOTYKAJ SIĘ Z INNYMI LUDŹMI.

AKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT KORONAWIRUSA W POWIECIE DĘBICKIM NA ANTENIE POLSKIEJ TELEWIZJI REGIONALNEJ PTVR ZARÓWNO W INTERNECIE NA STRONIE WWW.PTVR.PL, JAK TEŻ W SIECI KABLOWEJ MULTIMEDIA POLSKA S.A.

Comments are closed.