Radny Józef Sieradzki został wykluczony z Klubu Prawa i Sprawiedliwości

Józef Sieradzki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy został wykluczony z klubu PiS. Zarządy miejski i powiatowy jednogłośnie podjęły wnioski o usunięcie go ze struktur partii.


Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radny Sieradzki głosował przeciwko obniżeniu pensji burmistrzowi Mariuszowi Szewczykowi, czyli inaczej niż radni Prawa i Sprawiedliwości. Piotr Chęciek – starosta Powiatu Dębickiego, a zarazem przewodniczący struktur PiS w powiecie dębickim zaznaczał, że w każdym klubie obowiązują pewne ustalenia, co do głosowania nad daną uchwałą. Józef Sieradzki o tym, że będzie głosował przeciwko obniżeniu wynagrodzenia burmistrzowi poinformował swoich klubowych kolegów pół godziny przed sesją.

Wykluczenie Józefa Sieradzkiego z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości spowoduje, że radni PiS nie będą mieli większości w Radzie Miejskiej Dębicy. Na razie nie wiadomo, czy ktoś z radnych opozycji będzie chciał przejść do klubu PIS. Jak podkreśla Józef Sieradzki nadal jest radnym, bo wybrali go mieszkańcy miasta i będzie realizował swój program wyborczy. Przed Radą Miejską w Dębicy bardzo ważne głosowania jak choćby uchwalenie budżetu na 2021. Jaki będzie wynik głosowania, przekonamy się już niebawem.

Comments are closed.