Jubileusz 65 – lecia dębickich zapasów

Sekcja zapaśnicza działająca przy Klubie Sportowym „Wisłoka” liczy 65 lat. Uroczysta gala jubileuszowa odbyła się w Sportowej Stodole.

 

Spotkanie jubileuszowe uświetnili Ci, którzy przez wiele lat rozsławiali dębickie zapasy na całym świecie. Nie mogło zabraknąć: Józefa Lipienia, Jana Michalika, czy Czesława Korzenia. Wszyscy zgodnie podkreślali, że czasy świetności dębickich zapasów mamy już za sobą, jednak marzenia o przywróceniu sukcesów na matach światach ciągle istnieją.

Najważniejsze fakty z historii dębickich zapasów przedstawił prowadzący galę, Roman Kieroński. Jubileusz był także okazją do tego, by podziękować tym, którzy starają się, aby dębickie zapasy nie przeszły do historii. Wyróżnienia otrzymali: przedstawiciele władz samorządowych, działacze, a przede wszystkim byli zapaśnicy, którzy rozsławili Dębicę w całym świecie.

Medal za zasługi dla polskich zapasów przyznany przez Polski Związek Zapaśniczy oraz Medal Ministra Sportu za zasługi dla Sportu odebrał między innymi Janusz Urbanik, który kiedyś był zapaśnikiem, a teraz jako przedsiębiorca wspiera finansowo tą dyscyplinę sportu.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Stanisław Jodłowski, który jest także dokumentalistą dębickiej sekcji zapasów. Spotkanie jubileuszowe przebiegało w sympatycznej atmosferze, był to wieczór wspomnień i planów na przyszłość.

Comments are closed.