” Kajakiem przez powiat dębicki 2021”

80 kajakarzy wzięło udział w tegorocznym spływie kajakiem po powiecie dębickim. Uczestnicy imprezy wystartowali w Pilźnie, aby po pokonaniu piętnastokilometrowej, niezwykle malowniczej trasy dopłynąć do Dębicy. Tutaj był czas na odpoczynek i regenerację, a następnie kajakarze wyruszyli w dalszą podróż do Pustkowa, gdzie organizatorzy imprezy zaplanowali metę.„Powiatowy Spływ Kajakiem” na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń rekreacyjno -sportowych organizowanych w naszym regionie.  To jedna z najatrakcyjniejszych imprez odbywających się na terenie powiatu dębickiego. Co roku w spływie uczestniczy bardzo wielu kajakarzy z różnych regionów naszego kraju. Także i w tym roku frekwencja była bardzo duża, ponieważ na starcie w Pilźnie pojawiło się osiemdziesięciu kajakarzy. Wśród startujących zawodników byli także wicestarosta Adam Pieniążek i radny powiatowy Mateusz Domaradzki.

Łukasz Zima – ratownik z Dębicy w rozmowie z reporterami Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR podkreślał, że trasa spływu została dokładnie sprawdzona pod względem bezpieczeństwa, ale uczestnicy powinni zachować uwagę i być cały czas skoncentrowani podczas pokonywania kolejnych kilometrów po rzece Wisłoka. Dla uczestników tegorocznego spływu „Kajakiem po powiecie dębickim” to była ekscytująca przygoda i niezapomniane „wrażenia na całe życie”. Wielu startowało już po raz kolejny, ale byli też kajakarze biorący udział w tej imprezie po raz pierwszy.

„Powiatowy Spływ Kajakiem” to zdecydowanie trafiony pomysł, impreza organizowana jest od lat i co roku cieszy się bardzo dużym zainteresowanie zarówno zawodników, jak też kibiców, którzy chętnie podziwiają płynące po rzece kolorowe kajaki. To także doskonała okazja do integracji, promocja aktywnego stylu życia oraz relaks w gronie znajomych, rodziny i przyjaciół.
Spływ „Kajakiem przez powiat dębicki”  przygotowali  wspólnie Stowarzyszenie Spiders z Dębicy oraz Powiat Dębicki.

Zatem za nami kolejna udana impreza rekreacyjna zorganizowana w naszym powiecie, będąca doskonałą promocją pięknego dębickiego regionu wśród mieszkańców i uczestników z różnych stron Polski.

I oby więcej takich wydarzeń, łączących rekreację ze zwiedzaniem niezwykle malowniczych terenów wzdłuż rzeki Wisłoka na terenie powiatu dębickiego.

Comments are closed.