Kolarze rywalizowali o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego i Wójta Gminy Żyraków

78 zawodników uczestniczyło w tegorocznej „Czasówce o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego i Puchar Wójta Gminy Żyraków”. Kolarze pomimo „brzydkiej pogody” i padającego deszczu stawili się w miejscu startu w Żyrakowie. W zawodach udział wziął także Piotr Chęciek – starosta Powiatu Dębickiego.

O promocji gminy mówił Marek Rączka – wójt Gminy Żyraków. W imprezie wystartowali zawodnicy nie tylko z powiatu dębickiego, ale także z Bielska – Białej, Katowic, Tarnobrzega czy Kolbuszowej. Wszyscy, bardzo wysportowani, trenujący kolarstwo od dawna. Mieszkańcy powiatu dębickiego mogli już wcześniej wypróbować trasę wyścigu. Kolarze startowali w odstępach trzydziestosekundowych. Trasa licząca 20 km rozpoczynała się w Żyrakowie, kolejne miejscowości to: Góra Motyczna, Wiewiórka, Zasów, Mokre, a meta znajdowała się także w miejscowosci Żyraków.

Trasa nie należała do najłatwiejszych, duża część pod górę, ale wszyscy dawali sobie z nią radę. Po drodze nie zabrakło też niestety wywrotek. Dokładnie 28 minut i 5 sekund zajęło najlepszemu zawodnikowi przejechanie całej trasy. Cezary Wójcik z Latoszyna wywalczył Puchar Powiatu. Ze swojego czasu zadowolony był również starosta Piotr Chęciek, który trasę pokonał w 39 minut i 3 sekundy i zdobył 11 miejsce w kat. M4 oraz 63 w kategorii open. Po przyjechaniu na metę Piotr Chęciek podzielił się z nami swoimi wrażeniami z wyścigu.

Organizatorami imprezy był Dębicki Klub Kolarski „Gryf”, Powiat Dębicki oraz Gmina Żyraków.