Koncert Cecyliański

Najpiękniejsze pieśni Stanisława Moniuszki zabrzmiały w kościele św. Ducha. Dębickie chóry parafialne, orkiestra, soliści pod kierunkiem Pawła Adamka przygotowali koncert na cześć patronki muzyki – świętej Cecylii.

 

Koncerty cecyliańskiej to już w Dębicy tradycja. Odbywają się od ponad 20 lat i co roku mają inny charakter. Tegoroczny, z racji roku moniuszkowskiego zawierał piękne utwory sakralne, które skomponował Stanisław Moniuszko.

W kościele św. Ducha wystąpiły: połączone chóry parafialne: parafii Matki Bożej Anielskiej i Miłosierdzia Bożego w Dębicy, orkiestra pod batutą Pawła Adamka oraz dwie solistki: Alicja Płonka – sopran oraz Sylwia Wojnar – mezzosopran, które z towarzyszeniem orkiestry wykonały piękne pieśni oraz fragmenty oper. Koncert poprowadzi Jakub Bulzak.

Publiczności, licznie zgromadzonej w kościele św. Ducha, wszystkie prezentowane przez artystów utwory bardzo się podobały. Podczas trwającego ponad godzinę koncertu, wykonawcy wprowadzili słuchaczy w nastrój muzyki sakralnej.

Comments are closed.