„Konferencja na rzecz czystego powietrza”

„Kampania na rzecz czystego powietrza – edukacja i praktyka”, to tytuł konferencji, którą zorganizował Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Miasto Dębica.

Konferencja w której wzięli udział między innymi przedstawiciele samorządów z całego województwa odbyła się w Domu Kultury MORS. Konferencją miasto rozpoczęło program „Czysta Dębica”. Burmistrz Mariusz Szewczyk powitał wszystkich uczestników spotkania. Uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się ze strategią działań na rzecz poprawy czystości powietrza w Polsce
i programami ochrony powietrza wdrożonymi lokalnie, na terenie gmin województwa podkarpackiego.

Tematami poruszonymi podczas konferencji była walka z niską emisją. Bogusław Kida – wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska podkreślał, że problem smogu występuje głównie w sezonie grzewczym, od października do kwietnia.

Mateusz Cebula – przewodniczący Rady Miejskiej w Dębicy podkreślał, że zarówno rząd, biznes, samorządy, mieszkańcy powinni prowadzić wspólne, skoordynowane działania, aby walczyć z mocno zanieczyszczonym środowiskiem. Uczestnicy konferencji rozmawiali także o sposobach dotarcia z tą wiedzą przez dzieci do rodziców i całej społeczności lokalnej.

Comments are closed.