Konkurs „Niepodległość jest z nas” organizowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Ziemi Dębickiej”

Po raz dziewiąty Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej wraz z II Liceum Ogólnokształcącym organizuje konkurs dla dzieci
i młodzieży pod hasłem „Niepodległość jest z nas”. Konkurs jest adresowany do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz  średnich.


Stefan Bieszczad – prezes Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej w rozmowie z reporterami Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR  podkreśla, że ze względu na pandemię i liczne obostrzenia oraz zasady bezpieczeństwa w tym roku konkurs będzie przeprowadzony
w innej formie. W ubiegłych latach  uczestnicy konkursu byli zapraszani na uroczyste podsumowanie wyników podczas którego Stefan  Bieszczad – Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Ziemi Dębickiej , mecenas kultury i sponsor tego wydarzenia wręczał laureatom dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa nagrody zostaną wysłane pocztą. Głównymi celami konkursu organizowanego od lat przez Stowarzyszenie Wspólnota Ziemi Dębickiej jest  kształtowanie u dzieci i młodzieży własnej tożsamości narodowej oraz postawy patriotycznej, rozwijanie poczucia odpowiedzialności oraz szacunku dla symboli narodowych i drugiego człowieka. W obecnych, trudnych czasach te wartości nabierają szczególnego znaczenia i bardzo istotne jest krzewienie ich wśród młodych mieszkańców naszego regionu. Zainteresowani wzięciem udziału w konkursie mogę składać prace do 6 listopada w sekretariacie II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy przy ul. Sportowej 24.

Comments are closed.