Kto bardziej dba o przedsiębiorców w Dębicy – Włodarze Miasta czy Radni PiS?

Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości Rady Miejskiej w Dębicy zgłosił projekt uchwały zwalniającej firmy z 1/3 rocznej opłaty za koncesję alkoholową. Informację taką zamieścił na swoim profilu FB, Przewodniczący Rady Mateusz Cebula w dniu 8 lutego o godz. 19.30.


Projekt uchwały został złożony przez klub radnych PiS w poniedziałek rano 8 lutego w Biurze Rady Miejskiej. Pod informacją na profilu przewodniczącego o zwolnieniu z opłaty za koncesję alkoholową, wiceburmistrz Maciej Małozięć napisał, że jest to plagiat projektu uchwały przygotowanego przez Burmistrza, o którym mowa na stronie Miasta oraz w jutrzejszym (przyp.red. 9 lutego) wydaniu gazety Obserwator Lokalny . Wiadomość o tym że Miasto Dębica przygotowało propozycję wsparcia dla lokalnego biznesu otrzymaliśmy od naczelnik Wydziału Promocji Moniki Rojek – Kałek we wtorek 9 lutego.

Czytamy w niej, że według przygotowanego projektu uchwały, przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, zostaną zwolnieni z konieczności odprowadzania drugiej raty składki za sprzedaż alkoholu za okres czterech miesięcy. Ostatecznie wszyscy Panowie mówią jednym głosem, że najważniejsza jest pomoc dla przedsiębiorców. Każda inicjatywa dotycząca zminimalizowania strat ekonomicznych, w związku z pandemią koronawirusa jest cenna.

Comments are closed.