Ku pamięci ludzi kultury

W domu Kultury Śnieżka w Dębicy odbył się koncert upamiętniający ludzi kultury, którzy zmarli w tym roku. Na scenie wystąpił zespół High Definition Quartet , który zaprezentował unikalną próbę muzycznej interpretacji „Dziadów” Adama Mickiewicza.

 

Dzień zaduszny to wyjątkowy czas refleksji oraz wspomnień tych którzy odeszli. Z tej okazji Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, jak co roku zorganizował wieczór poświęcony osobom, którzy w tym roku zmarli, a których strata jest znacząca dla świata kultury.

Jan Borek dyrektor -Miejskiego Ośrodka Kultury, rozpoczynając kulturalne Zaduszki w Domu Kultury Śnieżka, oprócz wielu znamienitych artystów wspomniał także nieżyjącą już Marię Mazur- działaczkę społeczną oraz byłą kierowniczkę „ Śnieżki” dzięki której staraniom w naszym mieście działało kino nieprzerwanie od 1990 roku.

Tegoroczne Zaduszki były przede wszystkim niezwykłym doznaniem dla wszystkich fanów Jazzu. Na scenie pojawił się bowiem High Definition Quartet z jednym z najlepszych pianistów młodego pokolenia na czele- Piotrem Orzechowskim. Zespół przedstawił muzyczną interpretację II części dramatu Adama Mickiewicza, która jak na jezzową odsłonę przystało, była w znacznej części improwizowana.

Dziady w wykonaniu kwartetu, w skład którego oprócz kompozytora i pianisty Piotra Orzechowskiego, wchodzą Mateusz Śliwa grający na saksofonie, Alan Wykpisz odpowiedzialny za dźwięki kontrabasu oraz Grzegorz Pałka- perkusista były przedpremierowym pokazem. Płyta muzyków ukaże się 22 listopada.

Comments are closed.