Lekcje „online czy w szkołach”?

Nauka przez Internet jest znana ze swej elastyczności i wygody. W szkołach z kolei uczniowie mają bezpośredni kontakt
z nauczycielami. Mimo tego komfortu znaczna część osób z którymi rozmawialiśmy  uważają, że zdalne nauczanie dodaje obowiązków zarówno nauczycielom jak i wychowankom, nie jest tak skuteczne jak lekcje w klasie. brakuje też bezpośredniego kontaktu ze szkołą.


W związku z obecną sytuacją w kraju również dębickie placówki dostosowywały się do  obowiązujących  obostrzeń związanych
z pandemią. Dyrektorzy wszystkich placówek oświatowych w trosce o bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli na bieżąco monitorują sytuację i reagują w zależności od liczby zachorowań na covid 19, na terenie szkoły którą zarządzają.

Jak podkreśla Ireneusz Kozak, Dyrektor Wydziału Oświaty UM w Dębicy –  dzięki zastosowanym środkom ostrożności  w jednej ze szkół szybko zdiagnozowano u jednego ucznia zakażenie koronawirusem i zastosowano obowiązujące procedury sanitarne aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji u innych pracowników i uczniów tej placówki.

Władze zapewniają także, że wszystkie placówki oświatowe na terenie Dębicy są stale monitorowane pod względem epidemiologicznym, po to aby w przypadku ewentualnych kolejnych zarażonych takie osoby natychmiast poddać kwarantannie lub hospitalizacji, a w szkole wprowadzić odpowiednie procedury.

Comments are closed.