Letnie wakacje to „ulubiona pora roku”… złodziei i włamywaczy

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejami, gdy wyjeżdżamy na urlop ? – sprawdzali reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.Jak podkreśla Waldemar Mytkoś – naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, złodzieje o tym, że nie ma nas w domu, bo przebywamy na wakacjach bardzo często dowiadują się z … portali społecznościowych.

Warto zwracać uwagę na to, „kto pojawia się w pobliżu domu”.

Kiedy złodzieje wybiorą swój cel, zaczyna się kilkudniowa obserwacja domu, sprawdzanie okolicy i zwyczajów domowników.

Jak podkreślają policjanci wyjeżdżając na urlop powinniśmy pamiętać o dokładnym sprawdzeniu czy zamknęliśmy wszystkie drzwi i okna naszego domu lub mieszkania.

Naczelnik Waldemar Mytkoś przypomina w rozmowie z reporterami Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR, że bardzo dobrym sposobem jest poinformowanie o naszych planach urlopowych sąsiadów, którzy w trakcie naszej nieobecności będą „baczniej przyglądali się” czy w okolicy domu nie pojawiają się obce, „podejrzane” osoby.

„Dobrze zabezpieczony” dom czy mieszkanie, w którym zamontowany jest alarm i monitoring, stwarza dla złodzieja utrudnienie, ponieważ „wydłuża czas potrzebny na wejście do środka” i dzięki temu zwiększa prawdopodobieństwo przyjazdu funkcjonariuszy policji lub pracowników firmy ochroniarskiej.

Takie zabezpieczenia mogą „wystraszyć” lub „zniechęcić” niektórych włamywaczy.

Obecnie są również specjalne systemy, które „tworzą złudzenie”, że wewnątrz domu lub mieszkania znajdują się cały czas domownicy.
Taki system np. co pewien czas „sam zapala światło”.

Zatem zadbajmy o nasz dom lub mieszkanie przed wyjazdem na urlop, aby po powrocie „nie spotkała nas przykra niespodzianka”…

Comments are closed.