Łzy wzruszenia w Sali Widowiskowej u Sióstr Służebniczek w Dębicy

Przedpremierowy pokaz filmu „Pewność” poruszył nawet najtwardsze serca. Film młodego reżysera Macieja Syki przedstawiający pracę zakonnic w krajach misyjnych można było obejrzeć w sali widowiskowej Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Dębicy.

 

Zgromadzenie Sióstr Służebniczek w tym roku obchodzi XX rocznicę beatyfikacji błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Przypomnijmy, że Edmund Bojanowski to założyciel Zgromadzenia, Patron Stowarzyszenia „Dobroć”, człowiek wielkiego serca
i wrażliwości na potrzeby innych ludzi, szczególnie tych najmniejszych i najuboższych, dzieci oraz osób starszych i chorych. Z okazji rocznicy Siostry Służebniczki w Dębicy zaprosiły mieszkańców naszego miasta i regionu do wspólnego świętowania.

Po uroczystej mszy świętej w przyklasztornym kościele Matki Boskiej Anielskiej w Dębicy, goście wzięli udział w reżyserskim pokazie filmu pod tytułem „Pewność”. Niezwykle poruszający obraz przedstawia pracę Sióstr Służebniczek, także z naszego regionu, które zainspirowane postacią swojego patrona pomagają dzieciom i najuboższym ludziom, między innymi w Afryce, Ameryce Południowej i na Jamajce.

Projekcja filmu młodego reżysera Macieja Syki spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta i regionu. Sala widowiskowa na terenie przyklasztornego Kościoła w Dębicy wypełniona została widzami „do ostatniego miejsca”. Życie ubogich
i cierpiących ludzi oraz problemy ukazane w filmie z jakimi borykają się zakonnice w krajach trzeciego świata poruszyły Gości i wywołały wiele wzruszeń i pozytywnych emocji. Widzowie obecni na premierze nie kryli łez wzruszenia. Po seansie w Ogrodach Sióstr Służebniczek odbyło się spotkanie z reżyserem i dyskusja na temat bezwarunkowego poświęcenia i pracy Sióstr, jaka została przedstawiona w filmie pod tytułem „Pewność”.

Jak podkreślał Maciej Syka – reżyser filmu „Pewność”, dokument który wraz zespołem kolegów został zrealizowany w krajach misyjnych oprócz wartości dokumentalnej, duchowej i artystycznej ma także zachęcać odbiorców do pomocy finansowej dla takich miejsc, jak na przykład Sierociniec w Boliwii, czy Ochronka w Kenii. Jeżeli Ktoś z Państwa chciałby dowiedzieć się więcej na temat pracy Sióstr Służebniczek w Dębicy lub wspomóc finansowo działalność misyjną oraz charytatywną zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej pod adresem www.stowarzyszeniedobroc.pl.

Comments are closed.