„Mam Talent w dziewiątce”

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej Nr 9 odbył się przegląd talentów dla najmłodszych. Konkurs ma na celu nie tylko promocję szkoły, ale przede wszystkim pobudzenie kreatywności, twórczych zainteresowań i pewności siebie wśród uczniów oraz przedszkolaków.

 

Już od 19 lat Szkoła Podstawowa Nr 9 w Dębicy organizuje „Przegląd Młodych Talentów”. Początkowo był to Mini Playback Show dla uczniów „dziewiątki”, podczas którego dzieci mogły zaprezentować na scenie przygotowaną choreografię i ruchy sceniczne. Od dwóch lat dyrekcja szkoły w ramach promocji placówki, zaprasza do wspólnej zabawy także najmłodszych artystów z okolicznych przedszkoli. Na przestrzeni lat konkurs ewoluował i pod nazwą „Mam Talent” dzieciaki rywalizują w różnych kategoriach.

W tym roku uczestnicy rywalizowali o główną nagrodę w dwóch kategoriach : przedszkolaków oraz dzieci z klas od pierwszej do trzeciej. Największą popularnością cieszyły się występy wokalne oraz taneczne. Podczas trwania przeglądu, przedszkolaki mogły wykazać się także w konkursie plastycznym „na najpiękniejszego, barwnego motyla”. Uzdolnionych dzieci w naszym regionie nie brakuje ,
a umiejętności najmłodszych z roku na rok są coraz wyższe. Oprócz zdolności wokalnych, tanecznych i plastycznych, oceniający zwracali również uwagę na tzw. ogólny wyraz artystyczny, a także na kontakt uczestników konkursu z publicznością.

Dzieciaki musiały wykazać się nie tylko talentem, ale także sceniczną odwagą. W trakcie występów doskonale bawiła się również publiczność. Swoje pociechy oglądali i dopingowali dumni rodzice, dziadkowie i opiekunowie. Impreza dostarczyła wszystkim bardzo dużo wrażeń estetycznych i muzycznych oraz była świetną formą twórczej zabawy dla dzieci. Podczas przeglądu wystąpił gościnnie duet Gabrieli Nogi oraz Kingi Kochan z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Mamy nadzieję, że mali uczestnicy tego konkursu będą nadal rozwijali swoje pasje artystyczne i być może w przyszłości staną się gwiazdami polskiej sceny muzycznej.

Comments are closed.