Medyk przyjmuje już pacjentów

W Dębicy została otwarta nowa Specjalistyczna Przychodnia Centrum Medycznego „Medyk”. Nowy obiekt znajduje się przy
ul. Kwiatkowskiego w Dębicy.

Uroczyste przecięcie wstęgi zapoczątkowało działalność trzydziestej pierwszej placówki, która mieści się na Podkarpaciu. Obiekt został poświęcony przez proboszcza parafii św. Ducha Jana Krupę. Sieć Centrum Medycznego „Medyk” świadczy usługi na terenie województwa podkarpackiego w ramach podstawowej opieki zdrowotnej dla blisko 42 000 osób. Na rynku istnieje od 30 lat.
W budynku w Dębicy znajduje się przychodnia lekarzy rodzinnych, specjalistów medycyny pracy, pediatrów.

Będzie tu także rehabilitacja, stomatologia i pracownia endoskopii. Firmą zarządza lek. med. Stanisław Mazur – specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog. Właściciel i założyciel „Medyka” Stanisław Mazur podczas otwarcia placówki w Dębicy mówił jak ważna jest profilaktyka, sam jest koordynatorem wielu programów profilaktycznych.

Budynek przy ul. Kwiatkowskiego liczy 2 200 m2, a na hektarowej działce jest możliwość dobudowania kolejnych pomieszczeń,
w których ma zostać zlokalizowany oddział dla ludzi starszych. „Medyk” świadczy usługi  od stomatologii, w tym w ogólnym znieczuleniu, poprzez stacje dializ, medycynę pracy, medycynę antycukrzycową, po rehabilitację i medycynę rodzinną.

Podczas otwarcia „Medyka” prezes Stanisław Mazur podziękował władzom miasta i powiatu, za dobrą współpracę. Dzięki temu placówka mogła powstać bardzo szybko. Medyk mieści się w bliskim sąsiedztwie szpitala w Dębicy. Na pewno obie placówki będą konkurować o pacjentów. Przychodnia Medyk w Dębicy przyjmuje już pacjentów. Jest czynna od 8.00 – 18.00 od poniedziałku do piątku.

Comments are closed.