Memoriał Pływacki im. Jana Pawła II

Prawie pięciuset uczestników wzięło udział w piątym Memoriale Pływackim im Jana Pawła II, który zorganizowany został w ramach obchodów czternastej rocznicy śmierci Papieża Polaka. W zmaganiach udział wzięli zarówno najmłodsi pływacy, jak też dorośli mieszkańcy naszego regionu. Do rywalizacji przyłączył się także Stanisław Rokosz – Wójt Gminy Dębica.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych impreza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony miłośników pływania. Każdy uczestnik, aby uczcić czternastą rocznicę śmierci Papieża Polaka przepłynął dowolną ilość długości basenu, w tempie na jaki pozwalały mu umiejętności oraz kondycja. W tym roku podczas Memoriału po raz pierwszy organizatorzy przygotowali również sztafetę rodzinną
i właśnie w tej konkurencji mogliśmy także zobaczyć wójta Stanisława Rokosza i Jego najbliższych.

Dla włodarza Gminy ten dzień był szczególny ponieważ zanim jeszcze rozpoczęły się oficjalne zmagania wójt pobił swój dotychczasowy rekord ilości pokonanych długości basenu. Aby uczcić pamięć Wielkiego Polaka Papieża Jana Pawła II do Gminnego Ośrodka Sportu
i Rekreacji po raz kolejny przyjechała delegacja z zaprzyjaźnionych Rudek na Ukrainie, która z Gminą Dębica współpracuje już od ponad dwunastu lat. Memoriał to jednak nie tylko pływanie. Na balkonie krytej pływalni, organizatorzy przygotowali wystawę poświęconą życiu i pontyfikatowi Karola Wojtyły.

Ekspozycja była dziełem uczniów i nauczycieli z Publicznych Szkół Podstawowych w Brzeźnicy i Stobiernej, których patronem jest Jan Paweł II. Uczestnikom V Memoriału im. Jana Pawła II w sumie udało się przepłynąć aż 89 kilometrów. Jak podkreślają organizatorzy Memoriał Pływacki na stałe wpisał się już w kalendarz gminnych imprez sportowych w których co roku licznie biorą udział mieszkańcy naszej Gminy oraz Goście z innych regionów Polski, a nawet z Ukrainy. Memoriał Jana Pawła II to jedna z wielu imprez, jakie w tym roku przygotował Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pustkowie Osiedlu.

Comments are closed.