„Mini Ryneczek na osiedlu Wolica w Dębicy”

Lokalne produkty, bardzo często ekologiczne, wielu wystawców, a przede wszystkim możliwość spotkania się
i wzajemnej integracji mieszkańców naszego regionu.Tak wyglądała druga edycja „Mini Ryneczku na osiedlu Wolica”, który został zorganizowany na Placu przy ul. 23 sierpnia w Dębicy.

Impreza powróciła po przerwie, a dębiczanie i zaproszeni goście mieli nie tylko okazję do degustacji naturalnych wyrobów, ale także do ich zakupu.

Tegoroczny „Mini Ryneczek” to impreza nie tylko rekreacyjno – handlowa, ale przede wszystkim charytatywna.

Organizatorzy podczas tego spotkania chcieli także pomóc Weronice, która choruje na nowotwór jelita grubego.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Oaza” w Pustyni przygotowały pyszne potrawy, a cały dochód został przeznaczony na pomoc w leczeniu chorej Weroniki.

Impreza – jak podkreślali organizatorzy i wystawcy – w rozmowie z reporterami Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR – w założeniu ma być nie tylko alternatywą dla sobotnich zakupów w supermarketach, ale również okazją do spotkania
i integracji mieszkańców osiedla Wolica.

Oprócz naturalnych produktów wystawcy oferowali także kosmetyki oraz różne ozdoby i rękodzieła lokalnych oraz regionalnych firm.

Mini Ryneczek na osiedlu Wolica” został zorganizowany po raz drugi. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, a organizatorzy zapowiadają kontynuowanie tego przedsięwzięcia i zamierzają w przyszłości zaprosić jeszcze więcej wystawców oraz firm, a także przygotować nowe atrakcje dla dębiczan.

Ważny jest także charytatywny charakter tego wydarzenia, ponieważ poprzez zabawę, handel i rekreację można również nieść pomoc innym, a to piękny i szczytny cel…

Comments are closed.