Mini Targi Pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy

Czy można znaleźć zatrudnienie w handlu bez doświadczenia i w każdym wieku Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy po raz kolejny zorganizował Mini Targi Pracy podczas, których osoby bezrobotne mogły poznać aktualne oferty pracodawców z naszego regionu
i wziąć udział w rozmowach kwalifikacyjnych .

 

To już kolejna odsłona Mini Targów Pracy zorganizowanych w naszym mieście. Każda edycja poświęcona jest innej branży i skierowana do osób bezrobotnych poszukujących zatrudnienia w określonym, wybranym przez siebie sektorze pracy. Podczas tego spotkania pracodawcy rekrutowali pracowników zainteresowanych zatrudnieniem w handlu.

Firmy obecne na targach oferowały stanowiska: sprzedawcy, kasjera, pracownika restauracji, cukiernika, a także managera. Przedstawiciele placówek handlowych zgodnie twierdzili, że podstawowym kryterium, jakie osoby zainteresowane powinny spełniać jest „motywacja do pracy”. Jak dowiedzieli się reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR, potencjalni pracownicy, którzy nie znają branży i nie posiadają doświadczenia, a chcieliby pracować w handlu mogą liczyć na szkolenia ze strony pracodawców.

Urząd Pracy w Dębicy co roku stara się, aby osoby odwiedzające targi były odpowiednio przygotowane do rozmowy z pracodawcami. Przed każdą kolejną edycją Targów Pracy obywają się szkolenia dla osób bezrobotnych, aby jak najlepiej przygotować wszystkich zainteresowanych do rozmów kwalifikacyjnych z przedstawicielami firm rekrutujących pracowników. Za nami kolejna edycja Targów Pracy w Dębicy, podczas których osoby bezrobotne mogły zapoznać się z aktualnymi ofertami w branży handlowej, a pracodawcy mieli okazję porozmawiać z potencjalnymi kandydatami do zatrudnienia.

Comments are closed.