Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin

Dębica była gospodarzem Mistrzostw Europy w Karate Kyokushin. W dębickim Domu Sportu rywalizowało ze sobą ponad 600 zawodników z 21 państw.

 

Na kilku ustawionych w hali Domu Sportu matach rywalizowali ze sobą zawodnicy między innymi z: Białorusi, Rosji, Czech, Grecji, Gruzji, Hiszpanii, Iranu, Kazachstanu, Łotwy, Mongolii, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, Węgier i Polski. Głównym organizatorem przedsięwzięcia był Dariusz Burda – prezes World Kyokushin Budakai Poland.

Organizacja Mistrzostw Europy to potężne przedsięwzięcie, w które było zaangażowanych wiele osób. W przedsięwzięciu wzięli udział zawodnicy z brzosteckiego klubu, między innymi 13 – letnia Kornelia Szczepkowicz – mistrzyni świata w karate kumite.

Sądząc po ilości zawodników karate jest popularnym sportem, ale czy w naszym regionie młodzi i trochę starsi ludzie uprawiają chętnie tą dyscyplinę sportu? Sądząc po ostatnich wynikach Kornelii Szczepkowicz można sądzić, że tak. Mistrzostwa Europy trwały w Dębicy dwa dni. Wszyscy trenerzy, zawodnicy byli pod wrażeniem organizacji tych zawodów.

Comments are closed.