Mistrzowie Świata Fryzjerstwa są z Dębicy

Aleksandra Machnik i Gniewomir Kuczyński zostali młodzieżowymi Mistrzami Świata Fryzjerstwa Artystycznego. Tytuł ten zdobyli
w konkurencji drużynowej i pokonali ponad tysiąc zawodników z pięćdziesięciu różnych państw.

 

Ola i Gniewko zostali powołani do kadry narodowej i choć z fryzjerstwem nie są związani zawodowo to uwielbiają to i chcą się rozwijać. Mistrzostwa świata odbyły się w Paryżu, przy widowni z całego świata dębiczanie wywalczyli ogromny sukces. Zanim zdobyli mistrzostwo świata, Ola zdobyła brązowy medal , a Gniewko srebrny w konkurencji indywidualnej.

Do mistrzostw przygotowywali się w salonie fryzjerskim Doroty Pietrachy, jeździli też do trenera kadry polskiej do Olsztyna – Andrzeja Matrackiego. Nie mieli wakacji, trenowali całymi dniami strzyżenie i układanie fryzury kreatywnej i klasycznej. Dorota Pietracha wiedziała, że to bardzo zdolni i wyjątkowo pracowici młodzi ludzie.

Młodzi fryzjerzy są bardzo wdzięczni za to, że Dorota Pietracha poświęciła im tyle uwagi, w jej salonie spędzili na przygotowaniach do mistrzostw 3 i pół tysiąca godzin. Gniewko jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego, a Aleksandra studiuje psychologię w zarządzaniu. Zarówno Aleksandra jak i Gniewomir wystartują za niedługo w mistrzostwach Polski. Chcą zdobyć tytuł najlepszych młodych fryzjerów w kraju.

Comments are closed.