Motocykle są wszędzie

Wiosna to czas kiedy na drogi po zimowej przerwie ponownie wyjeżdżają motocykliści. Jak twierdzą policjanci właśnie w tym okresie dochodzi do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem kierujących jednośladami.

 

Każdy kierujący motocyklem po kilku miesiącach przerwy powinien spokojnie i z rozwagą rozpocząć nowy sezon, w trosce
o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy samochodów także muszą ponownie przyzwyczaić się do tego, że wiosną i latem jest na drogach znacznie więcej motocyklistów. Wypadki z udziałem jednośladów często kończą się tragicznie. Dlatego każdy kierujący motocyklem powinien pamiętać o wszystkich zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych.

Wśród kierowców jednośladów zdarzają się również tacy, którzy dokonują w swoich pojazdach niedozwolonych modyfikacji, za które grożą poważne konsekwencje prawne. Policja apeluje także do kierujących autami, aby częściej patrzyli się w lusterka i pamiętali o tym, że motocykliści są również pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Uważne rozglądanie się przed wjazdem na skrzyżowanie, upewnianie się, czy z żadnej ze stron nie zbliża się do nas inny pojazd sprawi, że na ulicach naszych miast rzadziej będzie dochodziło do groźnych wypadków.

Jednoślady mają większe przyspieszenie i o tym również każdy kierujący czterema kółkami powinien pamiętać w trosce
o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. W okresie wiosenno – letnim na ulice naszych miast wyjedzie też większa liczba rowerzystów, o czym również nie powinni zapominać zarówno kierujący samochodami, jak też motocyklami.

Comments are closed.