Mundialito 2019

Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to już tradycja w naszym mieście. Po raz kolejny na stadionie miejskim w Dębicy odbył się turniej piłkarski dla dzieci ze szkół podstawowych Mundialito 2019. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa Nr 2 w Dębicy oraz UKS ,,Dwójka”.

 

To już XVIII edycja Turnieju Piłki Nożnej Mundialito w Dębicy, którego pierwszym organizatorem i pomysłodawcą był śp. Jerzy Świątek
– nauczyciel wychowania fizycznego z dębickiej Szkoły Podstawowej Nr 2. W tegorocznych zmaganiach na boisku przy ulicy Piłsudskiego rywalizowało 15 drużyn ze szkół podstawowych powiatu dębickiego. Przed rozpoczęciem mistrzostw zespoły wzięły udział w losowaniu państwa, które następnie reprezentowały podczas zawodów.

Wszystkie spotkania prowadzone były przez licencjonowanych sędziów piłkarskich, którzy nie tylko zwracali uwagę na grę zgodną
z zasadami piłki nożnej, ale również przyglądali się umiejętnościom młodych piłkarzy i szukali przyszłych reprezentantów naszego kraju w tej dyscyplinie sportu. Zarówno organizatorzy, jak też sędziowie zgodnie podkreślali, że poziom gry uczestników Mundialito 2019 był naprawdę wysoki. Młodzi piłkarze pokazali na boisku nie tylko dobrą technikę, ale też ducha walki i rywalizacji z innymi.

Na zawodach nie zabrakło również dziewcząt, które jak twierdzi w rozmowie z reporterami PTVR Paweł Ochab – współorganizator
i jeden z sędziów turnieju, przewyższały talentem nawet niektórych swoich kolegów. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji w turniej Mundialito 2019 po raz kolejny zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 9 reprezentująca w tym roku Portugalię.

Drugie miejsce zajęli zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Pilźnie, grający w barwach Francji, a trzecie Szkoła Podstawowej Nr 3 czyli reprezentacja Rosji. Oprócz medali i dyplomów przyznana została również specjalna nagroda, ufundowana przez Pawła Ochaba za największą ilość zdobytych bramek. Piłkę z autografem reprezentanta Polski Pawła Bochniewicza otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej z Przecławia.

Comments are closed.