Muzyka filmowa dla każdego dębiczanina

Największe przeboje muzyki filmowej rozbrzmiewały podczas koncertu w auli dębickiej Szkoły Muzycznej. Przedsięwzięcie zorganizowała Grupa projektowa „Przecież Kultura nie Gryzie” oraz Zespół Państwowych Szkół Muzycznych.

 

„Przecież Kultura Nie Gryzie” to projekt realizowany w ramach V Ogólnopolskiej Olimpiady – „Zwolnieni z Teorii” w formie cyklu koncertów muzyki filmowej. To pomysł trzech kreatywnych maturzystek z Dębicy: Anny, Wiktorii i Marysi. W Sali Koncertowej Szkoły mieszkańcy naszego miasta i regionu mogli posłuchać muzyki filmowej w wykonaniu solistów oraz zespołów kameralnych Zespołu Szkół Muzycznych w Dębicy.

Zdaniem organizatorów tego przedsięwzięcia to doskonały sposób na popularyzację muzyki wśród dębiczan niezależnie od wieku, wykonywanego zawodu, statusu społecznego, czy zainteresowań. Pomysłodawczynie tego przedsięwzięcia uczą się na co dzień
w II Liceum Ogólnokształcącym im. księdza Jana Twardowskiego w Dębicy. Tylko jedna z nich – Wiktoria jest absolwentką Szkoły Muzycznej, jednak wszystkie dziewczyny kochają muzykę i chcą popularyzować ją wśród mieszkańców naszego regionu.

Jak podkreślała w rozmowie z reporterami Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR- Wiktoria Cieśla -jedna z pomysłodawczyń tego projektu, oprócz miłości do muzyki, niezwykle istotna dla nich jest również nauka organizacji takich koncertów przy wsparciu platformy „Zwolnieni z Teorii” stworzonej przez polski edukacyjny startup „Social Wolves”.

Uczestnicy tego programu działając w zespołach zakładają i realizują własne pomysły. Najlepsze projekty zostają przedstawione Kapitule, w której skład wchodzą osobistości polskiego świata biznesu, mediów i środowisk społecznych, a organizatorzy poszczególnych przedsięwzięć uzyskują międzynarodowe certyfikaty biznesowe, mogą też otrzymać prestiżową nagrodę Złotego Wilka. Tegoroczny Wielki Finał Projektu „Zwolnieni z Teorii”, w ramach którego realizowany był ten koncert zaplanowano 24 kwietnia
w Warszawie. Zatem trzymamy mocno kciuki za trzy przedsiębiorcze i kreatywne młode dębiczanki.

Comments are closed.