Najnowsze propozycje Prawa i Sprawiedliwości

W Dębicy odbyła się konferencja Prawa i Sprawiedliwości. Tematem spotkania była tzw. „Nowa Piątka Morawieckiego” czyli najnowsze propozycje PiS zatytułowano je: rodzina, młodzi, praca, starsi i słabsi oraz infrastruktura.

 

Propozycje omówione zostały podczas konferencji prasowej w biurze poselskim Jana Warzechy, w której wziął udział senator Zdzisław Pupa i starosta Piotr Chęciek. Według Jana Warzechy szczególnie istotny jest dodatek 500+ już na pierwsze dziecko. Niepobieranie podatku dochodowego od osób do 26. roku życia spowoduje zdaniem posła, że młodzi ludzie będą chcieli pracować w Polsce, a nie za granicą.

Jan Warzecha zapowiedział też obniżenie kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie podatku dochodowego dla wszystkich pracujących. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania najważniejszych inwestycji prowadzonych i planowanych w całym województwie, w tym tych związanych z powiatem dębickim.

Podczas spotkania była też dyskusja o przywróceniu połączeń autobusowych pomiędzy gminami, także tych nierentownych. Po to, żeby ludzie nie mający własnego transportu, najczęściej starsi, łatwiej mogli się przemieścić. Ta ustawa powinna zostać wprowadzona
w kwietniu tego roku.

Comments are closed.