Narodowe Czytanie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece w Dębicy

W piątek 25 września br., o godz. 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy odbędzie się „Narodowe Czytanie 2020” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Tegoroczną lekturą dziewiątej odsłony Narodowego czytania jest „Balladyna” Juliusza Słowackiego.


Do odczytu fragmentów dramatu, oprócz mieszkańców miasta, zaproszeni zostaną samorządowcy oraz sympatycy biblioteki. Burmistrz Miasta Dębicy oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna dla uczestników przygotowali egzemplarze „Balladyny”, a podczas wydarzenia będzie możliwość uzyskania odbitki okolicznościowej pieczęci Narodowego Czytania.

Podczas Narodowego Czytania odbędzie się również podsumowanie konkursu na komiks „Biblioteka nowych możliwości”Oprócz czytania fragmentów działa Juliusza Słowackiego przewidziano prezentację e-usług w bibliotece „Jak korzystać z katalogu elektronicznego”, a także quiz z nagrodami.Organizatorzy zapraszają wszystkich dębiczan do wzięcia udziału w tym wielkim święcie literatury. Z uwagi na sytuację epidemiczną proszą uczestników o przestrzeganie wszelkich obowiązujących wytycznych i zaleceń sanitarnych.

Comments are closed.