Nowa kadra lekarska w Ośrodku Zdrowia w Zawadzie

Z udziałem Władz Gminy Dębica, uroczyście otwarto Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Ośrodek Zdrowia w Zawadzie.

Ośrodek Zdrowia w Zawadzie powstał na przełomie lat 60 i 70. Po przebudowie Ośrodek zyskał nową infrastrukturę, co pozwoliło na przygotowanie nowych pomieszczeń użytkowych, m.in. 2 gabinety lekarskie, gabinet zabiegowy, punkt szczepień, gabinet stomatologiczny, pomieszczenia izolatki, pomieszczenia dla pielęgniarek. Podczas uroczystości przedstawiono kadrę lekarską. Gabinet stomatologiczny prowadzony był dotychczas przez Krzysztofa Karasińskiego, który także zakończył swoją działalność.

Nowym stomatologiem zatrudnionym w Ośrodku Zdrowia w Zawadzie jest Iwona Falarz – Górska. Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz podziękował za dotychczasową pracę i zaangażowanie dr Jackowi Fidzińskiemu, który nieprzerwanie otaczał opieką pacjentów przez 40 lat. Przejmujący prowadzenie Ośrodka dr n.med Paweł Nalepa- lekarz podstawowej opieki zdrowotnej, stomatolog prowadzi już Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Pilźnie oraz w Róży.

Oprócz tego nowy kierownik chce utworzyć w ośrodku punkt laboratoryjny, dzięki czemu materiał do badań diagnostycznych pobierany będzie na miejscu, dostępność do badań aparatu EKG oraz USG, jak również defibrylatora z funkcją rozpoznawania życia, a także możliwość na miejscu konsultacji z lekarzami specjalistami. Lekarze zatrudnieni w przychodni posiadają specjalistyczną wiedzę
w zakresie medycyny rodzinnej, chorób wewnętrznych, rehabilitacji medycznej oraz medycyny sportowej.

Comments are closed.