Nowe decyzje w Powiecie Dębickim

Uchwały związane z oświatą w powiecie dębickim, zmiany w budżecie na rok 2019 oraz wprowadzenie Karty Praw Rodzin to najważniejsze decyzje jakie zostały podjęte podczas XI Sesji Rady Powiatu Dębickiego.

 

Podczas sesji radni podjęli szereg ważnych decyzji związanych z szeroko pojętą edukacją. Były to uchwały dotyczące przekształcenia szkół w naszym regionie w związku z wprowadzoną reformą . W wyniku podjętych decyzji czteroletnie dotąd technika zostaną przekształcone w pięcioletnie, natomiast nauka w liceach zgodnie z wprowadzonymi zmianami będzie teraz trwała cztery lata. Kolejnym tematem poruszonym przez radnych były zmiany w budżecie powiatu dębickiego na 2019 rok.

Jak twierdzi Michał Maziarka – przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego, najważniejszą uchwałą podjętą podczas XI Sesji Rady Powiatu Dębickiego jest uznanie Karty Praw Rodzin. Dokument ten został wprowadzony z inicjatywy członków klubu Prawa
i Sprawiedliwości oraz dwóch radnych spoza klubu : Andrzeja Trzeciaka oraz Grzegorza Steca.

Decyzja nie została jednak podjęta jednogłośnie. Od głosu wstrzymali się Krzysztof Lipczyński z Platformy Obywatelskiej oraz Paweł Jarosz z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Więcej informacji na temat Karty Praw Rodzin już wkrótce w Magazynie Miejskim na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

Comments are closed.