Nowe Osiedle przy ulicy Ratuszowej

Przy ulicy Ratuszowej w Dębicy wybudowanych zostanie 201 mieszkań. Nowe osiedle powstanie w ramach programu Mieszkanie Plus będącego częścią Narodowego Programu Mieszkaniowego.

 

Na działce przy ulicy Ratuszowej w Dębicy obyła się uroczystość symbolicznego wbicia łopaty pod budowę osiedla mieszkaniowego. Trzy nowe bloki będą pierwszą inwestycją na Podkarpaciu objętą programem Mieszkanie Plus. Teren na którym powstaną trzypiętrowe budynki został wybrany przez samorząd miasta Dębica.

Przypomnijmy, że program Mieszkanie Plus jest częścią Narodowego Programu Mieszkaniowego, przyjętego przez rząd we wrześniu 2016 roku. Jak podkreślał Jerzy Kwieciński – Minister Inwestycji i Rozwoju celem Polskiego Funduszu Rozwoju jest budowa około trzydziestu tysięcy mieszkań rocznie, przeznaczonych do wynajęcia w umiarkowanych cenach i czynszach na zasadach rynkowych
z możliwością wykupu w przyszłości.

W Dębicy powstanie 201 takich mieszkań o zróżnicowanej strukturze architektonicznej – od kawalerek po lokale czteropokojowe. Średnia powierzchnia jednego mieszkania wyniesie około 51 metrów kwadratowych. Nowe mieszkania będą przeznaczone między innymi dla osób wykluczonych z rynku mieszkaniowego. Przyszłymi lokatorami będą też osoby, które nie mają zdolności kredytowej,
a jednocześnie ich zarobki są zbyt wysokie, aby mogły starać się o mieszkania komunalne.

W Dębicy mieszkania w ramach tego programu wybudowane zostaną w bardzo atrakcyjnym miejscu. W bezpośrednim sąsiedztwie nowych bloków znajduje się szkoła, przedszkole, poczta, Dom Kultury, Park Miejski, a także liczne punkty handlowo – usługowe. Architekci przewidzieli także specjalną przestrzeń sąsiedzką z bezpieczną strefą do wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Budowa nowych bloków zostanie sfinansowana ze środków Polskiego Funduszu Rozwoju zarządzanego przez PFR Nieruchomości S.A. Zatem czekamy na oddanie pierwszych bloków w ramach programu Mieszkanie Plus.

Comments are closed.