Ochotnicza Straż Pożarna walczyła ze skutkami powodzi

Uszkodzona droga gminna w miejscowości Pustków Męciszów oraz zalana żwirownia – to skutki powodzi spowodowanej intensywnymi opadami deszczu, jakie miały miejsce pod koniec maja w naszym regionie. Strażacy musieli wypompować tysiące litrów wody.

 

Przerwana po ulewnych opadach deszczu droga w Pustkowie Męciszowie to jedyny dojazd do budynków mieszkalnych, które zlokalizowane są w tej części miejscowości. To ogromy problem i utrudnienie dla mieszkających w tym miejscu ludzi. Przejazd ten stanowi także wał rzeki Wisłoka i graniczy z lokalną żwirownią.

W wyniku majowej powodzi stan wody w Wisłoce znacznie podniósł się. Woda przerwała drogę gminną zalewając także wyrobisko, co uniemożliwiło prowadzenie prac przy wydobywaniu żwiru. Strażacy z pobliskich miejscowości wypompowywali wodę ponad trzy doby. Osoby korzystające z tej drogi, do czasu naprawienia szkód przez gminę, mogą tymczasowo przejeżdżać przez teren prywatny żwirowiska.

Jak dowiedzieli się reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR włodarze Gminy Dębica oraz Strażacy dokładają starań, aby jak najszybciej zostały naprawione wszystkie uszkodzenia spowodowane ulewnymi opadami deszczu
i powodziami, jakie miały miejsce w maju tego roku.

Comments are closed.