Kolejne obostrzenia w całej Polsce. Co dębiczanie sądzą o wprowadzonym lockdownie?

Od soboty 27 marca w związku ze znacznym wzrostem liczby osób zarażonych wirusem SARS CoV -2 rząd na terenie całej Polski wprowadził nowe obostrzenia.


Przypomnijmy, że zamknięte są galerie handlowe i wielkopowierzchniowe sklepy meblowe oraz budowlane, dzieci i młodzież wszystkich klas oraz studenci uczą się tylko zdalnie, nie działają teatry, kina, zamknięte są muzea, w kościołach obowiązują limity wiernych
tylko 1 osoba na 20 m2. Działalność obiektów sportowych została ograniczona tylko do sportu zawodowego. Od soboty 27 marca do co najmniej 9 kwietnia mieszkańcy całego kraju objęci zostali kolejnym lock down-em, z bardziej restrykcyjnymi obostrzeniami.

Nieczynne są salony kosmetyczne, fryzjerskie, kluby fitness oraz inne placówki świadczące usługi rekreacyjno-rozrywkowe. Mieszkańcy Podkarpacia z którymi rozmawiali reporterzy Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR w większości zgadzają się na takie obostrzenia, ponieważ uważają, że jest to jedyna szansa na uratowanie naszego zdrowia, a nawet życia i pokonanie pandemii. W najbliższych tygodniach zaostrzone zostaną także kontrole związane z przestrzeganiem obowiązujących obostrzeń sanitarnych takich jak: obowiązek zasłaniania ust i nosa specjalistycznymi maseczkami, zachowanie dystansu społecznego oraz stosowanie się do wszystkich zasad epidemiologicznych wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia.

Większość mieszkańców naszego miasta i regionu ma  wiedzę i świadomość zasad jakimi powinniśmy się obecnie kierować, aby pokonać pandemię. Jednak dla przedsiębiorców wprowadzenie kolejnego lockdown-u i trwająca już ponad rok pandemia to ogromne problemy finansowe i możliwość bankructwa. Niektórzy już stracili swoje firmy, inny obawiają się, że mogą nie przetrwać kolejnego zamknięcia gospodarki. Wśród naszych rozmówców były też takie osoby, które zmuszone zostały obecną sytuacją do zawieszenia lub zamknięcia własnej firmy  i teraz mają problemy nawet z utrzymaniem własnej rodziny.

Jakie jeszcze uwagi, propozycje zmian oraz spostrzeżenia na temat wprowadzonego kolejnego lockdownu-u mają mieszkańcy naszego regionu możecie Państwo dowiedzieć się więcej oglądając sondę przygotowaną przez reporterów PTVR na ulicach naszego miasta.

Przypominamy jednak, że to w dużej mierze od nas samych zależy, jak szybko pokonamy pandemię i dlatego powinniśmy stosować się do wprowadzonych obostrzeń w trosce o nasze zdrowie, a nawet życie.

Comments are closed.