Oddano most łączący Dębicę ze Straszęcinem

Z udziałem władz województwa, parlamentarzystów i samorządowców uroczyście otwarto nowy most łączący Dębicę ze Straszęcinem. To najważniejsza inwestycja drogowa w powiecie dębickim.

 

Nowy most ma 200 metrów długości. Jest oparty na filarach zbudowanych na brzegach Wisłoki, by nie zagroziła mu nawet największa fala powodziowa. Nie będzie miał też żadnych ograniczeń dotyczących nośności. Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl pogratulował staroście odważnej decyzji w realizacji inwestycji, która kosztowała blisko 30 mln zł.

Nowy most i powstały przy okazji jego budowy układ komunikacyjny jest ważny nie tylko dla powiatu dębickiego. Usprawni także ruch tranzytowy w tej części regionu. Projektantem tego rozwiązania i nadzorującym inwestycję było biuro Protechnicon. Budową mostu zajmowało się ponad 70 pracowników. Prace ruszyły latem ubiegłego roku.

Jego uroczyste otwarcie miało nastąpić w sierpniu, jednak majowa powódź spowodowała opóźnienie terminu oddania inwestycji. Przy trasie powstały także dwa ronda, chodniki i ścieżki rowerowe. Obiekt ułatwi nie tylko życie kierowcom z Dębicy i Straszęcina, ale także umożliwi szybszy przejazd z autostrady A4 w kierunku Jasła.

Comments are closed.