Opera „Verbum Nobile” będzie powtórzona

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie mieli okazji obejrzeć w maju opery „Verbum Nobile”w wykonaniu artystów pod batutą Pawła Adamka. Na specjalne życzenie widzów widowisko będzie powtórzone 15 września w Domu Kultury „Mors”.

 

Premiera opery „Verbum Nobile” w wykonaniu dębickich artystów odbyła się trzeciego maja i choć kilkakrotnie była powtarzana nie wszyscy mieli okazję ją obejrzeć, dlatego Paweł Adamek postanowił jeszcze raz wystawić to dzieło Stanisława Moniuszki.

” Verbum nobile” to kolejna opera, w której odzywają się echa polskiej tradycji szlacheckiej. Akcja umiejscowiona w dworku polskim przywołuje czasy kontuszowe, kiedy stan szlachecki cechował się określonym etosem, na który składała się m.in. tradycja honorowo danego słowa. I tym razem na scenie zobaczymy znanych dobrze dębickiej publiczności solistów: Karolinę Pawulę, Tomasza Furmana, Jana Michalaka, Leopolda Stawarza, Alicję Płonkę, Sylwię Wojnar. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych
w Dębicy, Chór Parafii Matki Bożej Anielskiej w Dębicy, Balet Zespołu Pieśni i Tańca Gryfici.

Opera „Verbum Nobile” została wzbogacona o niecodziennych aktorów – dzieci przedszkolne, uczęszczające na co dzień do Ochronki Sióstr Służebniczek Publicznego Przedszkola Integracyjnego w Dębicy. Bezpłatne wejściówki na to widowisko do nabycia w Domu Kultury „Mors” w Dębicy.

Comments are closed.