Orszak Trzech Króli w Dębicy

Szóstego stycznia ulicami Dębicy przeszedł Orszak Trzech Króli. Jak co roku w pochodzie udział wzięło tysiące mieszkańców naszego miasta i regionu.

 

„Cuda cuda ogłaszają” to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Dębicy. Podobnie jak latach ubiegłych w tym wyjątkowym religijnym, barwnym pochodzie ulicami Dębicy udział wzięły tłumy mieszkańców naszego miasta, miedzy innymi uczniowie z wielu szkół, włodarze, a także młodzi artyści ze Szkoły Tańca i Ruchu Soul Dance. Podczas Orszaku odgrywane były sceny biblijne związane z narodzeniem Jezusa Chrystusa.

Pierwsza inscenizacja miała miejsce przy Kościele pod wezwaniem Ducha Świętego. Z tego miejsca barwny korowód wyruszył ulicami naszego miasta w stronę dębickiego Rynku. Tradycją Orszaku jest odgrywanie postaci biblijnych przez mieszkańców naszego regionu. Jan Moskal w tym roku zagrał Króla Kacpra. Marcin Waniewski wcielił się natomiast w postać Króla Melchiora. Trzeciego Króla Baltazara zagrał Jarosław Markiewicz.

Barwny, kolorowy Orszak Trzech Króli ulicami miasta dotarł na dębicki Rynek, gdzie w trakcie ostatniej sceny trzej królowie uroczyście złożyli pokłon Świętej Rodzinie. Na centralnym placu w Dębicy wszyscy uczestnicy pochodu wspólnie kolędowali i składali sobie bożonarodzeniowe życzenia. Orszak Trzech Króli to już cykliczne wydarzenie, które od lat odbywa się w naszym mieście. Co roku bierze w nim udział kilka tysięcy mieszkańców powiatu dębickiego.

Autorem scenariusza odegranych w tym roku inscenizacji nawiązujących do współczesności był Jarosław Markiewicz. W organizację Orszaku włączyły się także Siostry Służebniczki ze Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”, włodarze naszego miasta
i powiatu oraz mieszkańcy reprezentujący różne lokalne środowiska.

Comments are closed.