Otwarcie Parku Zdrojowego w Latoszynie

Przy Latoszynie Zdroju otwarto tężnie solankową, pijalnię wody siarczkowej, amfiteatr – służący do muzykoterapii, a także ścieżki ruchowe.


W uroczystościach wzięli udział m.in.: sekretarz stanu w Ministerswie Zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko oraz wojewoda podkarpacka Ewa Leniart, a także władze Gminy Dębica, samorządowcy oraz mieszkańcy. Po przywitaniu gości, przedstawieniu zebranym dotychczasowej działalności i planów rozwoju, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko wręczyła wójtowi Stanisławowi Rokoszowi decyzję Ministra Zdrowia, potwierdzającą prowadzenie lecznictwa uzdrowiskowego nie tylko w obszarze uzdrowiskowym, ale już w uzdrowisku „Latoszyn”.

Ostatni etap ma być już tylko formalnością – nadanie przez Radę Ministrów statusu uzdrowiska. Proboszcz parafii w Latoszynie Piotr Grzanka poświęcił nowo otwarte obiekty. Oficjalne oddanie tężni solankowej pijalni wody siarczkowej i amfiteatru symbolizowało przecięcie wstęgi przez wójta Gminy Dębica, wykonawców inwestycji, władz województwa i Ministerstwa Zdrowia. Wójt Stanisław Rokosz od wielu lat się stara aby uzdrowisku przywrócić dawną świetność i realizuje kolejne inwestycje w Latoszynie.

Dwa lata temu oddano przychodnię, w której wykonano kilkaset zabiegów, rok temu basen zdrojowy, a teraz kolejne inwestycje, które przyczyniają się do rozwoju uzdrowiska. Wójt Gminy Dębica uważa, że kolejnym etapem będzie budowa hotelu czterogwiazdkowego.

Oprócz hotelu wójt przymierza się do wybudowania na wzgórzach, którymi wiodą leśne ścieżki wioski architektonicznej nawiązującej do 15 wieku. Prace wójta Stanisława Rokosza widzi i docenia Jan Golba – burmistrz Muszyny i Prezes Zarządu Gmin Uzdrowiskowych
w Polsce. Prezes Jan Golba mówił także o unikatowych właściwościach wód geotermalnych w Latoszynie – Zdroju.

Przy okazji otwarcia nowych obiektów można było degustować wodę siarczkową Latoszyn Zdrój „Latoszynianka”, a także obejrzeć wystawę rysunków związanych z legendami z okolic Dębicy. Jednym z punktów wydarzenia była także akcja charytatywna na rzecz Marcela Zająca, który stracił nogę w nieszczęśliwym wypadku. Licytację brawurowo poprowadził Marcin Ciszek – dyrektor CkiB
w Gminie Dębica. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup protezy dla poszkodowanego w wypadku Marcela.

Comments are closed.