Park Linowy w Pustkowie Osiedlu

W najbliższą sobotę Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na oficjalne otwarcie Parku Linowego w Pustkowie Osiedlu.  Jak podkreślał w rozmowie z reporterami Polskiej Telewizji Regionalne PTVR – Krzysztof Lipczyński – dyrektor GOSiR –u  nowa inwestycja to kolejna atrakcja sportowo –rekreacyjna, która została wybudowana w ostatnich latach na terenie Gminy Dębica.


Oficjalne otwarcie Parku Linowego w Pustkowie Osiedlu zaplanowano na godzinę 14. Na terenie obiektu przygotowane zostały dwie trasy o różnych stopniach trudności. Pierwsza przeznaczona dla najmłodszych jest łatwiejsza i krótsza, natomiast druga trasa „standard” będzie wymagała więcej siły oraz umiejętności i z niej będą mogli korzystać dorośli oraz młodzież.

Dodatkowo na terenie Parku Linowego utworzona została także trasa szkoleniowa przeznaczona dla osób, które będą chciały doszkolić się w obsłudze sprzętu asekuracyjnego. Budowa Parku Linowego kosztowała ponad dwieście tysięcy złotych. Obiektem zarządza Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji . Zatem mieszkańcy i goście odwiedzający Gminę Dębica od soboty będą mieli kolejną, nową atrakcję do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Comments are closed.