Pierwsza Dama RP „oficjalnie otwarła” nowy budynek Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy

Agata Kornhauser – Duda – żona Prezydenta RP gościła w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy i wspólnie
z przedstawicielami władz Powiatu Dębickiego „oficjalnie otwarła” nowoczesny budynek szkoły.Uczniowie w Zespole Szkół Specjalnych przy ul. Parkowej w Dębicy uczą się już od pierwszego września i korzystają
z nowoczesnych sal lekcyjnych oraz gabinetów rehabilitacyjnych.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie Agata Kornhauser – Duda – Pierwsza Dama RP oraz Piotr Chęciek – starosta Powiatu Dębickiego, a także Wojtek – przedstawiciel uczniów tej placówki.

Szkołę poświęcił biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Agata Korhauser – Duda podkreślała w swoim wystąpieniu, że dzięki zaangażowaniu wielu osób oraz pozyskaniu środków zewnętrznych dzieci z niepełnosprawnościami mogą teraz uczyć się i rehabilitować w nowoczesnym, przestronnym, wartym 30 milionów złotych obiekcie Zespołu Szkół Specjalnych.

Piotr Chęciek – starosta Powiatu Dębickiego podziękował Polskiemu Rządowi za ogromne wsparcie tej inwestycji
w kwocie 20 milionów zł.

Parlamentarzyści i samorządowcy obecni na uroczystości podkreślali „jak ważne było zaangażowanie w budowę tej szkoły” Piotra Chęćka – starosty Powiatu Dębickiego.

O tym jak istotne jest poszerzanie bazy oświatowej i rehabilitacyjnej mówiła w trakcie tej uroczystości Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty.

Podczas uroczystości nagrodzono upominkami wykonanymi przez uczniów tej szkoły wszystkich, którzy przyczynili się do jej powstania: parlamentarzystów, wykonawców, projektantów oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Dębicy

Nie zabrakło też gratulacji, kwiatów i podziękowań dla Piotra Chęćka – starosty, który z rozmachem kierował budową Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy.

Najbardziej wzruszające podziękowania otrzymał Starosta od dzieci, które w „specjalnie przygotowanym i wyrecytowanym wierszyku” nazwały starostę Piotra Chęćka swoim „Przyjacielem” 🙂 🙂 .

Gratulacje przyjmowała też prowadząca uroczystość otwarcia Anita Zachara – Kłusek.

Piotr Chęciek – starosta Powiatu Dębickiego podziękował również swojej żonie Annie, która jest nauczycielem w Zespole Szkół Specjalnych w Dębicy, doskonale zna potrzeby osób niepełnosprawnych i przez cały czas była zaangażowana
w realizację tej inwestycji oraz uczestniczyła w wielu spotkaniach projektowych.

Kolejnym wzruszającym punktem tej uroczystości była część artystyczna podczas której uczniowie pod kierunkiem swoich nauczycieli zaprezentowali talenty aktorskie, wokalne i taneczne.

Wszystkim „młodym artystom” Agata Kornhauser – Duda „uścisnęła rękę” 🙂 , a następnie „uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie” z Pierwszą Damą RP 🙂 .

Zatem piękny i nowoczesny obiekt Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy jest już oficjalnie otwarty przez Pierwszą Damę RP 🙂 i przez następne lata „będzie pomagał” kształcić i rehabilitować wielu uczniów z naszego regionu.

Comments are closed.