Pierwsza sztuka w odnowionej „Śnieżce”

Amatorski teatr „Kurtyna” z Dębicy po raz kolejny zachwycił publiczność. W Domu Kultury Śnieżka odbyła się premiera sztuki pod tytułem „ Nasze Miasto” w reżyserii Roberta Chodura.

 

Nasze Miasto to trzyaktowa sztuka napisana przez Thornton’a Wilder’a opowiadająca o losach mieszkańców typowego, amerykańskiego miasteczka . Sztuka to właściwie perypetie dwóch dobrze sytuowanych rodzin oraz ich dzieci. W role bohaterów wcieliło się czternastu aktorów. Ważną postać w tym spektaklu pełnił narrator -w tym wypadku Jan Borek, który z łatwością przeniósł widza do fikcyjnego miasteczka Grover’s Corner.

Mimo doskonałej gry aktorskiej całego zespołu na plan pierwszy wysunęły się dwie postaci. Była to Emilka- córka miejscowego wydawcy gazety. Bohaterka to dziewczyna inteligentna ale o nieprzeciętnej wrażliwości, w której postać wcieliła się młodziutka Iga Misa. Drugą pierwszoplanową postacią był syn doktora Gibbsa- George, którego postać odegrał utalentowany Marcin Waniewski.

Sala kinowa Domu Kultury Śnieżka była wypełniona do ostatniego miejsca. Sztuka była pełna dramaturgii, ale też potrafiła rozbawić. Widzowie zgodnie podkreślali że aktorom- amatorom z Dębicy nie można zarzucić braku profesjonalizmu, a ich występ był pełen pasji
i miłości do teatru.

Robert Chodur- reżyser „Naszego Miasta” już teraz zaprasza na spektakl w wykonaniu teatru Kurtyna ze Strzyżowa pod tytułem
„ Starsza Pani”. Sztuka będzie miała premierę w następnym sezonie. Mieszkańcy Dębicy czekają jednak z niecierpliwością na przyszłe efekty pracy dębickiej grupy teatralnej.

Comments are closed.