Piknik naukowy w II LO

W drugim Liceum Ogólnokształcącym odbyło się rodzinny Piknik Naukowy „Potęga umysłu – radość i zabawa” można było zobaczyć ponad 20 fantastycznych pokazów i prezentacji przybliżających zagadnienia naukowe w ciekawy i interaktywny sposób.

 

Wydarzenie podobnie jak w ubiegłym roku cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Każdy, niezależnie od wieku i zainteresowań mógł znaleźć tu coś dla siebie. Prezentowane były pokazy z wielu dziedzin wiedzy, począwszy od matematyki oraz widowiskowych
z chemii i fizyki. Podział na stoiska tematyczne umożliwiał szybkie znalezienie interesującego tematu.

W pikniku uczestniczyła także Barbara Pelczar – Białek – dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego. Podkarpackie Centrum Nauki powstanie w pod rzeszowskiej Jasionce. Główną atrakcją zorganizowanego pikniku była wystawa Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. W pikniku uczestniczyły rodziny z dziećmi, młodzież szkolna.

W przedsięwzięciu wzięli udział także uczniowie II LO, którzy zachęcali przybyłych do odwiedzenia poszczególnych stoisk. Pokazy, doświadczenia i eksperymenty przekonywały uczestników, że nauka nie musi być nudna. Wręcz przeciwnie jest niezwykła, pasjonująca
i ciekawa, o czym przekonali się zwiedzający. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w pikniku naukowym już za rok.

Comments are closed.