Po okresie zimowym chętniej dbamy o naszą sylwetkę

Po sezonie zimowym, kiedy zmieniamy garderobę i „grube ubrania” chowamy do szafy , chcemy wyglądać atrakcyjnie oraz prezentować piękną, smukłą i zdrową sylwetkę. Zwykle w tym czasie częściej i chętniej odwiedzamy kluby fitness, gabinety odnowy biologicznej, zaczynamy uprawiać jogging i korzystamy z porad dietetyków.

 

Zainteresowanie różnymi dietami, szczególnie takimi, które pozwalają nam „po zimie zrzucić” klika zbędnych kilogramów – jak twierdzą specjaliści -jest wśród mieszkańców naszego regionu coraz większe. Problem z otyłością i nadwagą tkwi nie tylko w słodyczach, ale przede wszystkim w sposobie żywienia. Jak podkreśla Ewa Wojtaszek specjalista dietetyk, aby terapia była skuteczna odpowiednie odżywianie musi być połączone ze zwiększeniem aktywności fizycznej i prawidłowym nawodnieniem organizmu.

Bardzo korzystny dla naszego zdrowia jest ruch, szczególnie na świeżym powietrzu, czasem wystarczy tylko szybki marsz lub nawet spacer, ale istotne jest , aby nasza aktywność była regularna. Inne formy ruchu, takie jak jazda na rowerze, pływanie, zajęcia w klubach fitness, czy nawet taniec także mają pozytywny wpływ na „spalanie kalorii” i w połączeniu z odpowiednią dietą z pewnością przyniosą oczekiwane przez nas rezultaty w postaci utraty „zbędnych kilogramów”.

3 Bardzo ważną rolę – jak podkreślają dietetycy – odgrywają też przyprawy, które także musimy umiejętnie dozować do spożywanych przez nas posiłków. W cieplejsze dni dietetycy zalecają spożywanie mlecznych napojów i zup na zimno, ponieważ są zdrowe, sycące oraz przyspieszają przemianę materii naszego organizmu. W zbilansowanej diecie nie możemy też zapominać o warzywach, które dostarczają nam cennego błonnika i składników mineralnych oraz o owocach, ponieważ dzięki nim zaspakajamy nasz apetyt na słodycze.

Jednak zawsze musimy zwracać uwagę na ilość kalorii, bo na przykład jedno małe jabłko, to w przybliżeniu równowartość aż trzech kostek cukru. Dębiczanie coraz częściej korzystają z porad dietetyków. Codziennie gabinety specjalistów odwiedza kilkanaście osób. Zdaniem lekarzy świadczy to o większej świadomości społeczeństwa na problemy związane z otyłością . Za kilka tygodni okres wiosenny, zatem z pewnością już „czas pomyśleć” o zdrowym sposobie odżywiania i odpowiednio zadbać o naszą sylwetkę, aby latem wyglądać zdrowo i atrakcyjnie.

Comments are closed.