Pokaz walk w Domu Sportu

W dębickim Domu Sportu odbył się pokaz sztuk walk jiu – jitsu brazylijskiego. Sparingi międzyklubowe zorganizował Marcin Blezień, który prowadzi sekcję w Dębicy.

 

Walka w brazylijskim jiu-jitsu odbywa się głównie w parterze. Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej – dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania się bądź pozbawiającej go przytomności. Zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu walczą w zwarciu, co dodatkowo utrudnia ich przeciwnikom wykonywanie uderzeń.

Sport ten na Podkarpaciu nie jest jeszcze tak popularny jak w centralnej Polsce, dlatego Marcin Blezień, który prowadzi sekcję w Dębicy i Wojciech Bąk, który prowadzi szkołę brazylijskiego jiu – jitsu w Rzeszowie postanowili rozpropagować ten sport w naszym regionie. Trening może być jednak zróżnicowany. Wojciech Bąk, który jest trenerem głównym Klubu Ralph Gracy w Rzeszowie, a tajniki tej dyscypliny zgłębiał w San Francisco podkreśla, że popularność brazylijskie jiu – jitsu nabiera powoli tempa.

W sparingach międzyklubowych w dębickim Domu Sportu uczestniczyły także dziewczyny. Są też inne powody do uprawiania tego sportu. Pokaz jiu – jitsu brazylijskiego w dębickim Domu Sportu trwał blisko trzy godziny. Wzięli w nim udział miłośnicy tej dyscypliny sportu z kilku klubów województw małopolskiego i podkarpackiego.

Comments are closed.