Ponad 260 tysięcy złotych dla WOŚP

W Dębicy, tak jak i w całej Polsce po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Główne imprezy i licytacje przedmiotów odbyły się w Hali Domu Sportu.

 

Podobnie, jak w latach ubiegłych Sztab „Kwiatek” działający przy Zespole Szkół Nr 2 w Dębicy włączył się w Ogólnopolską Akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas 28 Finału, na ulicach naszego miasta kwestowali wolontariusze, którzy przez cały dzień zbierali pieniądze do puszek. Ponad 260 tysięcy złotych to kwota jaką mieszkańcy naszego regionu przekazali w tym roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W ramach Finału 2020 na terenie całego powiatu dębickiego zorganizowano wiele interesujących imprez. W Orkiestrze zagrało w tym roku także Stowarzyszenie „Millenium Brzeźnica 2007”, a wraz z nim działająca Akademia Małego Strażaka. W Domu Sportu Mali Strażacy licytowali na rzecz Orkiestry wykonane przez siebie gadżety. W Nagawczynie także odbyły się licytacje na rzecz Orkiestry Jurka Owsiaka.

Podczas imprezy mieszkańcy mogli obejrzeć również pokazy taneczne i występy artystyczne. Do 28 finału WOŚP włączyła się nie tylko Gmina Dębica, ale także dębickie firmy, które przekazały fanty i środki finansowe na rzecz Orkiestry. Tradycyjnie ten szczególny dzień na dębickim rynku zakończyło światełko do nieba oraz występy zespołów muzycznych. Dębiczanie po raz kolejny pokazali, że są hojni, mają „dobre serce” i chętnie wspierają finansowo takie projekty.

Comments are closed.