Powiat Dębicki oraz miasto Dębica stawiają na jedna kartę

Radni Powiatu Dębickiego oraz radni Rady Miejskiej Dębicy przyjęli do realizacji Kartę Praw Rodzin. Uchwała o wprowadzeniu dokumentu została podjęta podczas ostatnich sesji i stanowi wspólną inicjatywę członków klubu Prawa i Sprawiedliwości.

 

Rada Miejska w Dębicy na XVI sesji, a także Radni Powiatu Dębickiego podczas XI sesji podjęli uchwałę w sprawie przyjęcia Samorządowej Karty Praw Rodzin. Projekt został wprowadzony pod obrady z inicjatywy klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Do zapoznania się z dokumentem oraz wsparcia projektu zostali także zaproszeni rajcy reprezentujący inne kluby. Oba samorządy przyjęły kartę i tym samym znalazły się w gronie piętnastu organów jednostek samorządu terytorialnego w Polsce, które zdecydowały się realizować na swoim terenie projekt Instytutu na rzecz Kultury Prawnej „Ordo Iuris”.

Zgodnie z założeniami Samorządowej Karty Rodzin to właśnie rodzina jest fundamentem ładu społecznego i podstawową wspólnotą społeczną, która stanowi optymalne środowisko rozwoju człowieka i od jej funkcjonowania zależy nasza przyszłość. Autorzy Karty między innymi sprzeciwiają się na poziomie samorządowym, podważaniu gwarantowanych konstytucyjnie praw rodzin, w tym praw rodziców i dzieci oraz pozycji małżeństwa. Uchwała o wprowadzeniu Samorządowej Karty Rodzin zainicjowała dyskusję pomiędzy członkami poszczególnych klubów i stowarzyszeń w naszym regionie.

W wyniku głosowania Rada Powiatu Dębickiego przyjęła projekt większością głosów. Od głosu wstrzymały się dwie osoby. Natomiast podczas Sesji Rady Miejskiej za projektem opowiedziało się trzynaście osób, dwoje radnych wstrzymało się od głosu. Pozostali rajcy
z klubów Forum na Rzecz Dębicy, Koalicja Obywatelska Ziemi Dębickiej i Porozumienie, pomimo obecności na Sesji nie oddali w ogóle głosu. Z pełną treścią oraz ideą wprowadzenia Karty Praw Rodzin możecie Państwo zapoznać się na stronie internetowej pod adresem www.ordoiuris.pl

Comments are closed.