Powiatowe Święto Plonów w Straszęcinie

Ponad trzydzieści Sołectw z Powiatu Dębickiego zaprezentowało swoje wieńce żniwne podczas tegorocznego Święta Plonów, które odbyło się w Straszęcinie. Uroczystość zorganizowali wspólnie: Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Gmina Żyraków.

 

Tegoroczne Powiatowe Dożynki tradycyjnie rozpoczęła msza święta w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Straszęcinie. Następnie wszyscy uczestnicy nabożeństwa wzięli udział w okolicznościowym przemarszu na plac przy Zespole Szkół, gdzie odbyło się oficjalne rozpoczęcie uroczystości.

Po oficjalnym powitaniu wszystkich Gości przez organizatorów imprezy Piotra Chęćka- starostę Powiatu Dębickiego oraz Marka Rączkę – wójta Gminy Żyraków – przedstawiciele władz państwowych i samorządowych podziękowali rolnikom za ich trud, pracę
i poświęcenie.Następnie gospodarze imprezy przedstawili Starostów Dożynek Powiatowych 2019 – Halinę Kuszowską – sołtysa Woli Wielkiej oraz Piotra Stachnika rolnika ze Straszęcina.

Na zakończenie oficjalnej części uroczystości miał miejsce tradycyjny ceremoniał dożynkowy, podczas którego włodarze z naszego regionu podzielili się chlebem ze świętującymi rolnikami. Podczas uroczystości można było również podziwiać piękne wieńce dożynkowe, misternie wykonane różnymi technikami z naturalnych materiałów, przypominające małe dzieła sztuki. Wysoki poziom artystyczny zespołów zaangażowanych w tworzenie prac sprawił, że komisja oceniająca wieńce postanowiła docenić wszystkich uczestników konkursu.

W trakcie imprezy odbył się także turniej gmin, podczas którego każdy z uczestników mógł zmierzyć się w zadaniach zręcznościowych. Na artystycznej scenie zaprezentowały się również miejscowe zespoły. Jednak największą atrakcję artystyczną Dożynek Powiatowych 2019 był występ Dody z zespołem Virgin. Piosenkarka zaprezentowała swoje największe przeboje przy których znakomicie bawili się mieszkańcy naszego powiatu i wszyscy Goście obecni na imprezie. Dożynki 2019 zakończyła zabawa taneczna z Grupą Muzyczną Sekend. Zatem tegoroczne Powiatowe Dożynki z pewnością możemy zaliczyć do udanych.

Comments are closed.