XV Powiatowy Konkurs Szopek

Po raz XV odbył się Powiatowy Konkurs Szopek. Podsumowanie artystycznej rywalizacji odbyło się w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy, ale ze względu na pandemię miało symboliczny charakter.


Po odbiór nagród z rąk starosty przyszli tylko zwycięzcy głównych nagród. Do reszty uczestników nagrody zostaną wysłane pocztą. Jedną z uczestniczek, która pojawiła się w Galerii była Amelia Kuczyńska, której starosta Piotr Chęciek przyznał nagrodę specjalną. Amelia w swojej pracy wykonała figurki z plasteliny dębickich samorządowców, a jedną z nich był właśnie starosta. Wszystkie prace były piękne, wykonane z pomysłem i precyzją.

Nie zabrakło szopki z pierników makaronu, ciasta, włóczki czy igliwia. Zwracała uwagę praca wykonana przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dębicy, gdzie postacie wykonane były z szyszek, a mały Jezusek z orzecha. Jednym z jurorów konkursu był Ryszard Kucab – kierownik Galerii Sztuki MOK. Temu cyklicznemu wydarzeniu od lat przyświeca idea pielęgnowania tradycji z uwzględnieniem akcentów regionalnych jako elementu kultury chrześcijańskiej i narodowej.

Comments are closed.