Pracownicy MKS obawiają się, że stracą pracę

Pracownicy MKS przyszli na ostatnią sesję Rady Miejskiej w Dębicy. Boją się o swoje miejsca pracy, po tym jak Miasto, wypowiedziało umowę Gminie Dębica.

 

Przedstawiciele załogi chcieli podzielić się swoimi obawami z radnymi i władzami miasta. W imieniu pracowników i związkowców głos zabrał Tomasz Trela. Gmina Dębica podpisała umowę z nowym przewoźnikiem. Swoim zasięgiem obejmie on całą Gminę Dębica na dotychczasowych kursach Miejskiej Komunikacji Samochodowej.

Przedstawicielom załogi towarzyszył uzasadniony strach, że stracą pracę. Kursy w Gminie Dębica stanowiły 1/3 wszystkich kursów Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Burmistrz Mariusz Szewczyk podkreślał, że umowa Gminie Dębica została wypowiedziana po dokładnej analizie kosztów.

Klub radnych PiS zadeklarował, że nie zgadza się na żadne zwolnienia pracowników MKS-u. Zdaniem radnego Andrzeja Bala z Prawa
i Sprawiedliwości ograniczenie usług świadczonych przez MKS może doprowadzić do upadku spółki. Do sprawy powrócimy na antenie Polskiej Telewizji Regionalnej PTVR.

Comments are closed.