Premiera rock – opery „Jesus Christ Superstar” odbędzie się we wrześniu

We wrześniu odbędzie się premiera rock – opery „Jesus Christ Superstar”, którą wystawiać będą dębiccy artyści pod kierunkiem Pawła Adamka. To niezwykłe i przygotowane z rozmachem przedsięwzięcie od wielu miesięcy wzbudza zainteresowanie nie tylko dębiczan.W głównej roli Jezusa zobaczymy Tomasza Bulzakazwycięzcę tegorocznej edycji ogólnopolskiego programu „Szansa na sukces”, który wystąpił już na scenie w Dębicy w musicalu „Skrzypek na dachu”. Poza Tomaszem Bulzakiem na scenie zobaczymy między innymi: Katarzynę Plewniak, Sylwię Wojnar, Sylwię Wygonik, Jana Michalaka, Leopolda Stawarza oraz Jana Maślankę, chór, orkiestrę symfoniczną i grupę rockową.

W przepięknej scenografii, którą i przygotował Roman Przewoźnik ze swoimi plastycznie uzdolnionymi uczniami, artyści będą występować w strojach biblijnych uszytych przez Irenę Lewicką, Karolinę Szymaszek oraz Katarzynę Cudecką.

To już tradycja, że od ponad 20 lat dębiccy artyści prezentują przygotowane przez siebie widowiska operowe pod kierunkiem Pawła Adamka. To wydarzenie, które kosztowało wiele pracy wszystkich artystów ma być wyjątkowe.

Patronat honorowy nad tym wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym objął Władysław Ortyl – Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Comments are closed.