„Dębickie przedszkolaki” wzięły udział w akcji „Sprintem do maratonu”

Dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 9 w Dębicy wzięły udział w akcji „Sprintem do maratonu”. W przepięknych, sportowych strojach stawiły się wraz ze swoimi nauczycielkami na stadionie sportowym Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1.


Zarówno grupy młodsze i starsze ustawiły się na starcie i wykonały jedno okrążenie stadionu, czyli pokonały dystans 400 metrów. Starsi biegli, młodsi spacerowali, a ci najmłodsi potrzebowali pomocnej dłoni swoich opiekunek, na które zawsze mogli liczyć. Nauczycielki: Anna Kuczera oraz Agnieszka Kozioł – Tarnawska nawiązały współpracę z czasopismem „Bliżej przedszkola” i zorganizowały ten bieg dla dzieci.

Sport i zabawa na świeżym powietrzu przy pięknej pogodzie dostarczyła wszystkim wiele radości.. Wszystkie dzieci mogły poczuć się jak maratończycy. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały medale za ukończony bieg. Zarówno dyrekcja, jak też nauczycielki uważają, że ta akcja pod hasłem „Sprintem do maratonu” powinna na stałe wpisać się w kalendarz imprez organizowanych w przedszkolu i być kontynuowana w następnych latach.

Comments are closed.