Przez szkolenia walczą z bezrobociem

Szkolenia dla bezrobotnych, możliwość przekwalifikowania się, targi pracy oferuje Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy dla osób bezrobotnych. Dzięki tym czynnikom bezrobocie w naszym powiecie spada.

 

Szkolenia indywidualne i grupowe to usługa najbardziej wydajna jeśli chodzi o efekty. W roku 2019 Powiatowy Urząd Pracy przeprowadził szkolenia indywidualne dla osób, które chciały się przekwalifikować na inne zawody. Ponadto dębicki Urząd Pracy organizuje giełdy i mini – targi pracy. Podczas tych wydarzeń jest możliwość spotkania z pracodawcą.

Popularny jest też Krajowy Fundusz Szkoleniowy, z którego chętnie korzystają pracodawcy. Ryszard Telega – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy podkreśla, że bezrobocie utrzymuje się na podobnym poziomie od kilku miesięcy. Stopa bezrobocia w powiecie dębickim wynosi 4,2 procent, a stopa w województwie podkarpackim 5,1.

Ostatnio w dębickim Urzędzie Pracy rejestruje się dużo osób wracających z zagranicy, szczególnie z Wielkiej Brytanii. Najbardziej poszukiwane zawody to kierowcy z prawem jazdy C i D, piekarze, spawacze, ślusarze. W związku ze starzeniem się społeczeństwa, wzrasta popyt na usługi opiekuńcze. Jest to praca głównie dla kobiet.

Comments are closed.