Radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego przyjęli budżet na 2020 rok

Podczas ostatniej w 2019 roku Sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego Radni przyjęli budżet na 2020 rok.

 

Ponad miliard 300 milionów złotych to kwota budżetu województwa podkarpackiego przeznaczona na wydatki w 2020 roku. Najwięcej środków zostanie wydanych na inwestycje drogowe, a także kolejowe, między innymi na budowę podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej. Jak podkreśla Stefan Bieszczad Przewodniczący Komisji Gospodarki i Infrastruktury w roku 2020 środki samorządu województwa podkarpackiego przeznaczone na inwestycje będą znaczące.

Rozbudowana zostanie między innymi droga wojewódzka Solina – Myczków oraz Przemyśl – Granica Państwa. Na budowę podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej, która połączy Rzeszów z Portem Lotniczym w Jasionce przeznaczono 205 mln zł. Powiat Dębicki dzięki staraniom naszych radnych wojewódzkich także otrzyma znaczące wsparcie finansowe.

Ostatnia w tym roku Sesja Sejmiku Województwa Podkarpackiego to także czas podsumowań tego co udało się zrobić w roku 2019. Stefan Bieszczad – Przewodniczący Komisji Gospodarki i Infrastruktury uważa, że to był ważny i dobry pod względem inwestycyjnym rok dla naszego regionu. Zdaniem radnego oddane w tym roku inwestycje są pozytywnie oceniane i przyczyniają się do dalszego wzrostu gospodarczego Podkarpacia i poprawy życia mieszkańców.

Piotr Pilch – Wicemarszałek Sejmiku Województwa Podkarpackiego uważa, że budżet na 2020 rok ma charakter proinwestycyjny. Jego zdaniem bardzo istotne jest także przeznaczenie znacznych środków na służbę zdrowia w naszym regionie. Podczas ostatniej w tym roku uroczystej Sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego rzeszowscy harcerze złożyli także na ręce Marszałka Województwa Podkarpackiego podziękowania i przekazali mu światełko pokoju które co roku z Groty Betlejemskiej dociera do różnych zakątków całego świata w tym także na Podkarpacie.

Comments are closed.