Rekordowa ilość zakażeń koronawirusem SARS CoV – 2 na Podkarpaciu i w Polsce

Od soboty cała Polska jest w strefie czerwonej. Powiat dębicki już od kilku tygodni jest objęty obostrzeniami związanymi z tzw. strefą czerwoną.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu ostatniej doby padł kolejny rekord zakażeń w Polsce : 13 632 dodatnich wyników testów w kierunku koronawirusa SARS CoV-2, w tym na Podkarpaciu  852 nowe przypadki zachorowań. Najwięcej zakażeń
w Rzeszowie i powiecie dębickim.  Niestety zmarły też kolejne osoby. Na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 67 osób, 20 495 osób poddanych jest kwarantannie, w izolacji przebywa 7 117 mieszkańców naszego województwa. Obecnie w województwie podkarpackim  609 osób jest hospitalizowanych z potwierdzonym zakażeniem COVID – 19.

Po raz kolejny apelujemy do Państwa i przypominamy  o obowiązujących podstawowych zasadach: maseczka, mycie rąk i zachowanie dystansu oraz stosowanie się do wszystkich obostrzeń nałożonych przez nasz rząd w trosce o zdrowie i życie Polaków. Tak trudnej epidemiologicznie sytuacji w naszym kraju nie mieliśmy jeszcze nigdy. Na szczepionkę i leki niestety będziemy musieli poczekać jeszcze wiele miesięcy, dlatego to od nas samych i od naszej dyscypliny, będzie zależało jak szybko i czy w ogóle pokonamy pandemię.

Comments are closed.